Nechceme radary, chceme rakety Minuteman III a Trident II (i s ponorkami, samozřejmě)!!!

Pět důvodů, proč chceme US radarovou a raketovou základnu ve střední Evropě:

1. Půjde, samozřejmě, o důležitá obranná zařízení před cizí agresí. Tato agrese může přijít z mnoha směrů – např. ze Severní Koreji, íránu, Somálska, Sýrie, Ruska, číny, Vietnamu, Kuby, Venezuely, Běloruska, Rakouska, Srbska, Súdánu, Libye, Bolívie a Nikaraguji. Naopak USA již dokázaly, že jsou mocností čistě se bránící, která odmítá veškeré druhy agrese.

Ano, šťoura by mohl upozornit na pár vyjímek, třeba na Guatemalu (1954), Libanon (1957), Kubu (1962), Indočínu (1964-73), Dominikánskou republiku (1965), Irák (1968; Baath a Husajn dosazeni k moci), Libanon (1982), Grenadu (1983), Honduras (1983), znovu Honuras (1988), Panamu (1989), Somálsko (1992), Haiti (1993), Libérii (1996), Srbsko (1999), Afghanistán (2001), Irák (2003; Baath a Husajn odstaveni od moci) a Haiti (2004), ale to jsou jen vyjímky potvrzující pravidlo, že USA agrese odmítají. Aby se i jiné země mohly bránit, darovali jim Američané své vojenské základny a tyto země se často již desítky let těší z jejich přítomnosti. Obyvatelé je proto taky mají rádi – třeba v Itálii a na Okinawě vítají každý nový kontingent amerických vojáků na zdejších základnách desetitisíce lidí v ulicích. No není to krása?

2. Výstavba základny USA v česku nám přinese ekonomický zisk – budou zde stavební zakázky, naši lidé, budou mít příležitost prokazovat Američanům levné služby a odvděčit se jim tak za osvobození v roce 1945. Oživí se také skomírající živnostenský stav v Dubí, Rozvadově a jinde. Někdo může namítnout, že výstavba základny přinese zisk hlavně vybraným nadnárodním společnostem vojensko-průmyslového komplexu (Boeing, Lockheed, Raytheon, Halliburton) a nepřímo pak jejich politické lobby v USA a čR. Na to odpovídáme: no a co? Vždyť tyto společnosti jsou poslové míru, prosperity a svobody ve světě. Právě jejich aktivity uzbrojily SSSR a otevřely tak možnost našeho osvobození, právě jejich aktivity přinesly štěstí do Iráku. Proč jim tedy nepřát? A u politiků je to to samé. Nechť se má Bush, Cheney, Havel, Topolánek a Vondra dobře. Pryč s českou závistí! Plány teroristů zhatí politici boubelatí!

 

3. Americká základna je zárukou pokračování demokratického vývoje naší země započatého rokem 1989. Je trnem v oku všem komunistům, humanistům, pacifistům a jiným teroristům. Tam, kde vznikly americké základny, třeba v Turecku, je demokracie natrvalo zajištěna. Pokud snad někdo provokuje s tím, že třeba zrovna Turecko diskriminuje a vraždí Kurdy a dodnes zapírá genocidu Arménů (0,6-1,5 mil. mrtvých, 1915-18), pak jej třeba odkázat na to, že v USA byli a jsou diskriminováni a zabíjeni černoši a Muslimové a USA také zapírají genocidy Indiánů na svém teritoriu a Vietnamců, Laosanů a Kambodžanů v Asii (3,5-4 mil. mrtvých 1964-75). A co dělají USA přece nemůže být špatné. Kromě toho není přece jen Turecko, ale také Irák, Pákistán, Uzbekistán, Filipíny, Saudská Arábie, Izrael a řada dalších stabilních demokracií, jejichž vývoj je zajištěn americkými vojenskými základnami. Takže jakýpak copak!

4. Radarová základna je oázou bezpečí (premiér Mirek Topolánek, Otázky Václava Moravce, 21.1.07). K tomu není třeba nic dodávat. Radar je prostě skvělý deštník. V Německu třeba poměrně často prší, tak tam těch deštníků postavili hned několik. Jak řekl náš ministr Vondra: „Němci mají splněno!“ (Otázky Václava Moravce, 4.3.07)

5. Nepřijatelnost alibistického postoje, že se o naši obranu nakonec postará někdo jiný.  Bránit sebe musíme sami, z čehož logicky vyplývá, že zde musíme postavit americký radar a americkou raketovou-protiraketovou základnu. Západní civilizace je ve velkém nebezpečí a pod velkou hrozbou – stačí se podívat na Irák, jak tam jednotky Západu dostávají v poslední době na frak. Teroristé jsou všude – jeden z nich, podivně ustrojený (boty, kalhoty, bunda) a podivné barvy pleti (tmavá) běžel (vlastně šel, ale co na tom záleží) nedávno v londýnském metru a britská policie jej musela na poslední chvíli rozstřílet, když ležel na zemi a stále neodhalil svoji pistoli a výbušninu (tak mazaný darebák to byl, dokonce se pak říkalo, že je to brazilský elektrikář, tak chytře se maskoval). Radar a rakety nás ochrání před teroristy i jejich státními sponzory z Osy zla.

Podepište petici „Nechceme radary, chceme rakety – Minuteman III a Trident II“!!

Nebuďte lhostejní, dejte najevo svoji solidaritu s Boeingem, Lockheedem a Halliburtonem!


Iniciativa přátel a milovníků raket + Smotlachův fan klub atomových hřibů

lehce mystifikující leták rozdávali aktivisté nezávislého Reva na demonstraci PRO základny 12.3.2007