Třikrát vesele proti radaru

{mosimage}Iniciaitiva Ne základnám uspořádala za poslední měsíc v Praze několik happeningů. Jejich smyslem bylo udržet mediální pozornost k problematice radaru tak, aby bylo jasné, že odpor občanů trvá.

Prvním z nich byl happening nazvaný "Topopes". Uskutečnil se u příležitosti návštěvy premiéra Topolánka v USA. Aktivisté před úřadem vlády nejprve s hrůzou sledovali, co "Topopes" na narozkaz svého pána G.W. Bushe dělá. Poté to nevydrželi a psa odchytili. Pochodem se vydali k americké ambasádě, kde tohoto nezbedného živočicha předali zpět do amerických rukou.

Skutečný předseda vlády, který se vrátil z Washingtonu se nechal nicméně slyšet, že jednání jsou už téměř ukončena, a že chyběji už ,,jen tři slova." Iniciativa Ne základnám spolu s Ligou starostů proti radaru uspořádala o prá dnů později před úřadem vlády další happening. Aktivisté si pro politiky připravili maketu amerického radaru s tím, že jej většina českých občanů odmítá, tak ať si ho nechají.

Na podzim minulého roku obkroužil Českou republiku auto­bus ,,Nezákladňák". V úterý 11.3. vyrazila na svou tříhodinovou tůru centrem Prahy tramvaj ,,Nezákladňačka". Cestující s ní mohli jet zdarma. Na palubě bylo možno podepsat petici za referendum a získat materiály Iniciativy. Tramvaj sama byla po obou stranách vyzdobena pikety a plakáty Iniciativy. Na všech zastávkách dostávali lidé pozvánku na pochod 15.3.

Další fotografie na www.nezakladnam.cz