Lídr kapely System Of A Down zahraje sólo v Ostravě

{mosimage}Hlavní osobnost nyní odpočívající americké rockové kapely System Of A Down Serj Tankian představí 5. června v Ostravě svůj sólový projekt.

Kapela System Of A Down, která má na kontě 16 milionů prodaných desek, o sobě nedala vědět od srpna 2006. Od té doby se Serj Tankian zavřel do svého domácího studia v Los Angeles a napsal, natočil a produkoval album Elect The Dead, které zazní ve čtvrtek v Ostravské ČEZ Aréně.


"Když jsem dělal na Elect The Dead, cítil jsem tu samou energii jako při natáčení první desky "systémů" v roce 1998, ten elán do experimentování. Každý den jsem žil jenom svou hudbou, nepotřeboval jsem jíst ani pít, přijímal jsem a vysílal jenom hudbu," řekl ke své nové desce zpěvák arménského původu žijící v  USA.
Desku natočil téměř sám a sám ji taky produkoval. Když s prací začínal, neměl ponětí, že nakonec vznikne rocková nahrávka. "Měl jsem připravené spíš obyčejné písničky složené u piana a akustické kytary, skoro až zasahující do vážné a operní hudby. Jenže bum, najednou je tu rockové album. Je to sranda, co může vzniknout, když zasednete za bicí nebo když kytaru proženete distorzí," vysvětlil Tankian.
Tankian pochází z arménské rodiny. Narodil se v Libanonu a je známý jako výrazný politický aktivista. Roku 2006 se setkal se členy amerického Kongresu a prosazoval zákon prohlašující turecké vyvražďování Arménců za první světové války za genocidu. Tankian je vedle Toma Morella z Rage Against the Machine také spoluzakladatelem Osy spravedlnosti, neziskové organizace spojující hudebníky, jejich fanoušky a politické organizace prostých lidí v boji za společenskou spravedlnost.

Koncert začíná v ostravské ČEZ Aréně v 19:00, jako předkapela vystoupí Američané Fair To Midland.

Michal Pavel, ČTK