Má rád drahé věci. Umělce ne

{mosimage}Luxus a úspěch. Dvě slova, kterými se dá celkem rychle shrnout život pražského radního pro kulturu za ODS Milana Richtera (32 let).
Skvěle padnoucí obleky, drahé hodinky, uhlazený vzhled podpořený i v zimě nádechem bronzu v obličeji. Navíc záliba v drahých autech a po svém boku oficiálně nejkrásnější ženu světa.
Řeč je o pražském radním pro kulturu Milanu Richterovi, který ve svých dvaatřiceti letech udělal v politice na místní poměry neuvěřitelně strmou kariéru.

Ještě donedávna sice Richterovo jméno širší veřejnosti nic neříkalo, v posledních týdnech se ale v nepříliš lichotivých konotacích objevuje velmi často. Především kvůli hlasitým protestům divadelníků, kteří nesouhlasí s jeho návrhy na rozdělování magistrátních peněz. Kvůli akcím, které proti němu představitelé kultury po celé zemi rozpoutali, by se mohlo zdát, že se tento muž třese o své křeslo a politickou budoucnost.
Není to ale pravda. „Patří mezi nejvlivnější členy pražské ODS. Je šéfem velké oblastní organizace -Prahy 10. Po Pavlu Bémovi a Rudolfu Blažkovi je to třetí muž v hierarchii. Navíc je i v širším vedení celé ODS. Poslední tahanice kolem kulturních grantů mu nijak neuškodí,“ míní jeden z Richterových kolegů z vedení pražské organizace.
Oblastní organizace ODS v Praze 10 patří mezi největší v zemi a extravagantní politik ji již delší dobu pevně ovládá. Skvěle dovede pracovat na své image: ředitel ZOO Petr Fejk, trenér hokejové Slavie a „vítěz z Nagana“ Vladimír Růžička a řada dalších celebrit -Richter nevynechá příležitost vyfotografovat se se známou osobností.
Jeho kritici mu vytýkají právě jeho luxusní životní styl, který by se mohl spíše hodit k bohatým oligarchům. Právě na stylizaci si ale radní zakládá. Vždyť i jeho vztah s Miss World Taťánou Kuchařovou je jako z červené knihovny.
A kdo to vlastně je Milan Richter? Před dvanácti lety dostudoval střední vyšší odbornou školu – Bankovní akademii. Dva roky nato, ve dvaadvaceti letech, se vrhl do politiky. Nejprve v roce 1998 se za ODS dostal do zastupitelstva Prahy 10, v následujících volbách 2002 se stal v sedmadvaceti nejmladším starostou v historii Prahy.
V roce 2001 stačil ještě ambiciózní mladík dostudovat Zemědělskou univerzitu v Praze. Jeho vzestup není náhodný. Richter se od počátků své kariéry obklopoval schopnými a po úspěchu prahnoucími vrstevníky z oboru PR, kteří mu pomáhali tvořit image. Současnou konfrontaci s umělci tak může brát jen jako další stupeň v politické kariéře.

kož, převzato z Lidových novin z 30. 5. 2008
Sdílejte
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •