Mediální kampaň Mladé pravice proti Iniciativě Ne základnám

Předseda Mladé pravice Lukáš Petřík napsal 19. března na server Euro online článek s jasným cílem poškodit Iniciativu Ne základnám. Občanské sdružení Mladá pravice je organizace, která označila Mladé konzervativce za přiliž levicové.
Je přitom ironické, že patronem Mladé pravice je Milan Paumer ze skupiny bratří Mašínů, kterou lze označit za teroristickou s větší jistotou než Hizballáh, který je vedle ozbrojené síly i politickou stranou a sítí sociálního zabezpečení. Adam B. Bartoš je členem Výkonného výboru Mladé pravice a zároveň šéfredaktorem xenofobního, islamofobního a svým způsobem i antisemického webu Eurabia.cz. Jakožto redaktor serveru iDNES.cz napsal o den později článek se stejným tématem a cílem.
Mladá fronta dne 21. března podala ve své tištěné podobě pouze kratičkou zprávu na str. 5.

Avšak k náhonu se přidala Tereza Nosálková ze stáje LN a Respektu, nyní v Hospodářských novinách. Její článek volající po zákazu naší skupiny vyšel jak na serveru iHned, tak i v tištěných Hospodářských novinách na druhé stránce.
Tento příběh je krásnou ilustrací fungování mainstreamových médií v ČR.
Avšak i Jan Čulík, šéfredaktor nekomerčních Britských listů, okomentoval ještě večer 20. března vzniklou aféru v tom smyslu, že kondelíkovsky by měly vypadat nejen demonstrace Iniciativy Ne základnám, ale i její kmenoví aktivisté by se měli rekrutovat z řad pantátů Kondelíků. Na závěr svých maloměšťanských kázání připojil ještě postesk na mediální realitu v ČR, čímž ovšem zpochybnil svou vlastní argumentaci, že si Májíček může za vše sám.
Čest Britských listů zase jednou zachránil štěpán Kotrba, který na nich 21. března publikoval ostrou kritiku ideologické zaujatosti staré dobré Mladé fronty, která přitom jako všechna média schovává své politické názory za údajnou nestranností.
Hizballáh podpořili i významné osobnosti protiválečného hnutí: zde
Přinášíme vám zde tiskovou zprávu Iniciativy Ne základnám, zmíněný rozhovor z časopisu Solidarita ze září r. 2006 a článek o izraelské agresi proti Libanonu ze stejného čísla časopisu.