Zpravodajský server iDNES.cz lže o Iniciativě

{mosimage} Iniciativa Ne základnám je pobouřena článkem, který byl dnes uveřejněn na serveru iDNES.cz vydavatelství Mafra, a.s.  Mimo jiné se v něm tvrdí, že „není to poprvé, co lidé napojení na iniciativu Ne základnám vyjadřují podporu terorismu.“ Zásadně odmítáme, že by Iniciativa Ne základnám nebo někdo z jejích mluvčích schvaloval či podporoval terorismus jakýmkoli způsobem.

Jednoznačně odmítáme účelové nálepkování a vyvolávání pocitu strachu. Považujeme reportáž iDNES.cz za další ze zoufalých pokusů, jak zlomit veřejné mínění, aby připustilo vybudování radaru. Spojování Iniciativy nebo některého z mluvčích s terorismem je naprostý nesmysl.
Zároveň považujeme za účelové spojování iniciativy Ne základnám s neonacisty, kteří se dostavili na Hradčanské náměstí s transparentem ,,World without Zionism“ a byli pořadateli ve spolupráci s policií vykázáni.
Iniciativa Ne základnám říká jasně a otevřeně, že terorismus jako způsob politického boje je pro nás nepřijatelný, ať už jde o terorismus státní či individuální. Iniciativa Ne základnám také zváží příslušné právní kroky.

Iniciativa Ne základnám, 20.3.2008