Kampaň Iniciativy Ne Rasismu!

Akce má za cíl upozornit na vzrůstající každodenní rasismus v české společnosti. Chceme tím dát především najevo,že dneska už se nejeví jako hlavní a nebezpečná koncentrace rasismu uvnitř neonacistického hnutí, ale právě mezi těmi slušnými a přizpůsobivými lidmi.

 

26. 10. Proběhne v autonomním centru Cibulka (Praha Košíře) benefiční koncert pro Přednádraží, jež má za úkol aktualizovat povědomí o ostravském Přednádraží. Koncert se uskuteční od 19:00, vystoupí skupiny Wunderbas Band a Kyklos Galaktikos.

 

27. 10. se uskuteční debata s názvem Když je oheň na střeše, kde chceme řešit s panelisty i s návštěvníky (na odstranění hranice mluvčí x posluchač bude kladen velký důraz) strategie v boji se sílícími rasistickými tendencemi v české společnosti. Budeme se zabývat jak elementárním rasismem v našem nejbližším okolí, tak i například problematikou médií či nenávistných pochodů. Diskuze proběhne od 14:00 ve studentském klubu K4 (Celetná 20, Praha 1)

 

28. 10. Vyvrcholí celá akce demonstrací. Akci bude snad provázet krátká performance, jisté již jsou projevy hostů (například Františka Kostlána či Jozefa Mikera). Sraz je naplánován v 15:30 na Tylově náměstí u I.P.Pavlova (Praha 2).

Po demonstraci se uskuteční v Café v lese (Krymská 1) od 18:00 afterparty, zahraje klezmerová skupina z Berlína a dýdžejové, bude možnost neformálního navázání dalších rozhovorů.

 

Více informací naleznete zde: http://www.nerasismu.cz/udalosti/neb-t-n-cek-nesta