Vyjádření solidarity s aktivisty postiženými státní represí

nahledSocSol_solidarita_pestV úterý 28. 4. 2015 provedla Policie ČR razii proti převážně anarchistickým aktivistům. Zásadně odmítáme tyto kroky státního aparátu.

Podle zpráv od policie se jedná o akci proti obzvláště nebezpečným živlům. Jejímu zahájení předcházelo několik drobných žhářských útoků proti majetku a prohlášení tzv. Sítě revolučních buněk. Nepovažujeme podpalování aut nebo mýtných bran za nástroj pro dosažení emancipačních požadavků. Na druhou stranu nemohou být tyto činy ospravedlněním pro policejní akce tohoto rozsahu. Policie vyslýchala a zatýkala aktivisty a zabavovala servery organizací, jejichž činnost se uvedených skutečností nijak nedotýká.

O co tedy jde? Policie se pravděpodobně snaží získat informace nijak nesouvisející s jakoukoliv trestnou činností, které by jí byly jinak nepřístupné. Pod pohrůžkou stíhání za spolupráci na teroristických činech se snaží zastrašit levicové a anarchistické aktivisty a kriminalizovat zpochybňování společenského systému. To je nepřípustné.

Žádáme, aby se Policie ČR a její specializované útvary přestaly podílet na šikanování a vydírání aktivistů různých sociálních hnutí, která mají všeobecně emancipační charakter.

Stop policejní represi, solidaritu s perzekvovanými!

Prohlášení dotčených skupin k dispozici zdezde.