Stanovisko Socialistické Solidarity k nočnímu útoku na sociální centrum Klinika

nahledSocSol_solidaritaSocialistická Solidarita (SocSol), odsuzuje útok maskované skupiny neonacistů na sociální centrum Klinika. Jednalo se nepochybně o plánovanou akci, která souvisí s rolí, kterou v pomoci uprchlíkům toto centrum hrálo. Podle všech zpráv se jednalo o stejnou skupinku útočníků, která se několikrát pokoušela napadnou antirasistické demonstrace během celé soboty.

Opět se nelze zbavit dojmu, že policie používá dvojí metr. Představa, že by antifašisté tyčemi a dlažebními kostkami zaútočili na neonacistickou demonstraci a pak se nerušeně pohybovali po městě, je směšná pro každého, kdo na nějaké antifašistické demonstraci byl. Neonacisté tak klidně jednali.

Co je však důležité je to, že obě včerejší demonstrace zablokovaly akce příznivců krajní pravice tak, že jejich pohyb byl přinejmenším ztížen nebo úplně znemožněn. Rádi bychom proto poděkovali všem, kteří se akcí zúčastnili a vyzvali je, aby podpořili sociální centrum Klinika dnes, v neděli 7.2. od 15h v Praze v parku nad tímto sociálním centrem (Jeseniova 60).