Turečtí a syrští socialisté vydali společné stanovisko proti intervenci

Turečtí a syrští socialisté vydali společné stanovisko proti intervenci

tank_turkeyZatímco se velké mocnosti a jejich spojenci pokouší dosáhnout dohody o přechodném období, které by zahrnovalo syrského prezidenta Asada, Turecko spustilo vojenskou operaci v Sýrii s cílem posílit svou pozici u vyjednávacího stolu. V plánu to bylo už dlouho.

Strana AKP tvrdí, že Turecko a Irán jsou právě ty dva státy, které mají nejvíce co mluvit do toho, co se bude dít v Sýrii.

My, turečtí a syrští socialisté, jsme proti všem zahraničním intervencím, a proti tureckým vojenským operacím v Sýrii.

Řešením utrpení syrského lidu, který v březnu 2011 tak hrdinsky povstal proti diktátoru Asadovi, není v tom, že různé země budou bombardovat Sýrii nebo do ní posílat vojáky.

Všechny tyto země se účastní nejkrvavějších válek a podporují nehorší diktátory a sektářské milice, pokud usoudí, že je to v jejich vlastním zájmu.

Skutečným cílem tureckého státu, stejně jako dalších regionálních a imperialistických mocností, zjevně není udělat cokoliv, co by pomohlo v emancipaci syrského lidu, ale zastavit Kurdy v tom, aby zde čehokoli dosáhli, a posílili svůj vliv na utváření budoucnosti Sýrie.

USA, Rusko, Irán, Turecko, Saudská Arábie a všichni ostatní musí dát ruce pryč od Sýrie.

Veškerá podpora Asadovu režimu musí skončit, aby skončila také válka.

Lidé v Sýrii musí rozhodnout o své vlastní budoucnosti.

Turecko musí okamžitě přestat s vojenskými operacemi v Sýrii, zastavit své nepřátelské akce vůči Kurdům a otevřít své hranice syrským uprchlíkům.

Vyzýváme všechny syrské revoluční síly, aby spojili své síly v boji proti diktatuře, zahraničním regionálním a imperialistickým intervencím a proti reakčním silám.
Věříme, že vítězství syrského lidu nad všemi těmito kontrarevolučními silami si vyžaduje jednotu revolučních sil všech Syřanů.

Ať žije mír, ať žije revoluce!

Revoluční socialistická strana pracujících (Turecko)
Revoluční levicový proud (Sýrie)