Tisková zpráva: Protest proti sjezdu ultrapravice

Tisková zpráva: Protest proti sjezdu ultrapravice

Chceme spravedlivý svět, a proto musíme být slyšet!

V Praze se ve dnech 15. a 16. prosince 2017 uskuteční protestní akce namířené proti sjezdu evropské politické frakce Evropa národů a svobody (ENF). První akci bude demonstrace a pochod Prahou, který začne v pátek 15. prosince v 18h před hotelem Intercontinental. Druhou akcí bude nenásilná blokáda sjezdu ENF, která se uskuteční v sobotu 16. prosince v 15 hodin. Cílem blokády je co nejvíce zkomplikovat průběh jednání ENF, nicméně organizátoři nehodlají protest eskalovat.

Důvodů, proč protestovat proti sjezdu ENF je mnoho: šíří strach, rasismus, sexismus a nabízejí falešnou alternativu vůči politickým problémům, které sužují Evropu. Není náhodou, že hostitelem sjezdu je česká SPD, která se do rodiny krajní pravice sama hlásí. „Ačkoli se strany pravicového populismu často od sebe liší, jedno mají společné. Nejde jim o obyčejné lidi a jejich starosti, ale o to, jak si na vyvolávání strachu a falešných alternativách postavit dobře placenou politickou kariéru,“ řekl mluvčí akce Jonáš Kreisinger.

Cílem akce je poukázat na skutečnost, že krajní pravice nenabízí odpovědi na dnešní problémy, ale naopak je výsledkem jejich nedostatečného a nedůsledného řešení. Neschopnost jak evropských, tak jednotlivých národních politických liberálních elit vede k posilování pravicových populistů. „Bereme vážně osudy lidí, kteří chodí na dvanáctihodinové směny, aby uživili rodinu, na kterou kvůli práci ani nemají čas. Bereme vážně i osudy lidí, kteří mají tři prekarizovaná zaměstnání, aby mohli studovat, či jezdit do zahraničí. Ale i všech těch, kteří práci nemají a živoří s malými příjmy,“ vysvětluje mluvčí akce Jonáš Kreisinger.

K tomu, aby mohla být společnost spravedlivá, musí být hlas toužící po svobodě a rovnosti slyšet. Proto vyzýváme všechny, aby se k našim akcím připojili.

Mluvčí akce: Jonáš Kreisinger

Telefon: +420 704 512 647

Email: nerasismu@riseup.net