„Kliniku nedáme,“ znělo na nedělním průvodu Prahou

„Kliniku nedáme,“ znělo na nedělním průvodu Prahou

V neděli 9. dubna se na náměstí Míru sešli příznivci a příznivkyně Autonomního sociálního centra Klinika. Účastníci tak chtěli poukázat na to, že Klinika je centrum, jenž je prospěšné nejen pro mládež, ale také pro rodiny a další.

Na začátku demonstrace promluvili jak představitelé Kliniky, novinář a dlouholetý levicový disident Petr Uhl, nebo ředitel Ústavu hospodářských a sociálních dějin Michal Pullmann. Po projevech se pochod vydal směrem k Václavskému náměstí. Cestou se k průvodu, který byl doprovázen hudbou, přidávali někteří z přihlížejících. Počet účastníků se tak pohyboval kolem 800. Průvod se zastavil u vyklizené budovy poblíž Hlavního nádraží, o které stát již před čtyřmi lety tvrdil, že ji využije. Účastníci na zabedněné dveře budovy vyvěsily transparent s nápisem upozorňujícím na chátrání budovy.
Postupně před prázdnými domy i sídlem Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) promluvili zástupci kolektivu Kuchařky bez domova a Kliniky, dokonce byl zprostředkován telefonický hovor od Igora Ševcova, jenž se kvůli soudnímu zákazu nesměl demonstrace zúčastnit. Celý pochod došel až na pražský Těšnov, kde následoval koncert skupin několika hudebních skupin.
Dnešní demonstrace nebyla pouze bojem o Kliniku, ale také o právo obyvatel spolupodílet se na utváření města. Současně je to také vzdor proti privatizaci prostoru a dogmatismu soukromého vlastnictví.

17_04_09_Demonstrace za Kliniku