Stalinistický režim byl státní kapitalismus

V roce 1947 jsem přišel s teorií státního kapitalismu. Ale jeden si nemůže být nikdy jistý tím, co vymyslel, dokud to události nepotvrdí. Pád stalinismu ve Východní Evropě mohl jeho teorii buďto potvrdit nebo vyvrátit. Je to stejné jako když jeden doktor řekne pacientovi, že má chřipku a druhý mu řekne, že má rakovinu. Pravda se ukáže až po pacientově pitvě.

Když se řekne ,,free”

Statisíce lidí po celém světě vytvářejí komunity a pracují v nich na společném díle.  Jejich práci nikdo neřídí, rozhoduje vždy celá komunita. Pravidla soužití a spolupráce vznikají vzájemnou dohodou všech.  Každý člověk dělá jen tolik, kolik dělat chce. Produkty práce komunity jsou k dispozici nejen jejím členům, jsou dostupné všem a jsou poskytovány zdarma.

Střet dvou imperií

Před více jak měsícem začal konflikt, který po několik týdnů zaměstnával a ještě zaměstnává jak media, tak přední politiky. Co stálo za Sákašviliho rozhodnutím zaútočit na Jižní Osetii? A jaká byla role USA a Ruska?

Výbor na obranu Marcely Urbanové

Jak jsme již oznámili v zakládajícím prohlášení Výboru na obranu Marcely Urbanové z 2.září 2008, tuto 41 letou ženu ze Vsetína stíhají od letošního 10. června poručice pro trestný čin křivé výpovědi. Její svědectví, učiněné v trestní věci proti Jiřímu Čunkovi, označily za vědomě nepravdivou výpověď. Marcele Urbanové hrozí, uzná-li ji soud vinnou, trest odnětí svobody od tří do deseti let.

,,Starý slogan ,ani Washington, ani Moskva’ stále platí.“

Boj proti základně se netýká jen České republiky. O polských protestech a tom, jak dál v protiválečném hnutí mluvil FILIP ILKOWSKI z Inycjatywy Nie wojnie.   Na začátek nám řekni, jaká je obecně situace v Polsku. Polsko je hlavní spojenec USA ve Východní Evropě. Je to jedna ze čtyř zemí, která poslala své vojáky do Iráku ihned po začátku války a dnes má dalších 1600 vojáků v Afghánistánu. Všechny parlamentní strany podporují tento „mimořádný vztah“ se Spojenými státy. …

Podzimní boj o radar

V úterý 6. července proběhla na Václavském náměstí demonstrace proti podpisu smlouvy o radaru. Zúčastnilo se jí několik tisíc lidí nejen z Prahy, ale také z Brna, Plzně, Loun, Českého Krumlova, Ostravy, Olomouce a dalších měst.

,,Hlavní je ze strany neodcházet a boj nevzdávat”

Od pátku 5. do neděle 7. Září se konal v Teplicích sjezd Strany zelených. Těsně po sjezdu jsme se ptali ANNY VOŇAVKOVÉ, delegátky a předsedkyně místní organizace na Praze 1, jak dál. Jaké byl podle tebe největší chyby Dany Kuchtové na sjezdu? Dana Kuchtová předpokládala, že osloví nerozhodnuté delegáty, kteří dosud na každém sjezdu byli a volili podle vystupování jednotlivých kandidátů či kandidátek. Letos tomu tak nebylo. Nerozhodnutých bylo tak málo, že se jejich hlasy na …